PerspektiveGlobal temel, orta ve ileri düzeyde Almanca kurslar sunmaktadır. Almancaya yeni başlayanların yanısıra mevcut bilgilerini derinleştirmek isteyen isteyen tüm katılımcılar için orta ve ileri düzey kurslar tasarlanmıştır.Kursların içeriği hem özel hem de profesyonel amaçlara uygun biçimde tasarlanmıştır.. Bir dil modülü (genellikle 8 hafta) tamamladıktan sonra, katılımcı bir sonraki yüksek seviyeye devam edebilir.Kurslarımız A1 seviyesinden( yeni başlayanlar için) başlayıp C2 (İleri düzey Almanca-DSH Almanca Yeterlilik Sınavı) seviyesine kadar devam eder. Katılımcılar Üniversite öğrenimi için aranan şartlardan biri olan Almanca Yeterlilik Sınavına ( DSH)sınavına girmeyecek olsalar dahi, bu ileri düzey kurslar sayesinde bireysel dilsel ihtiyaçlarını giderip, varolan bilgilerini geliştirip, derinleştirebilirler.

DSH( Almanca Yeterlilik Sınavına Hazırlık) Kursu

Almanya’da okumak istediğiniz takdirde Almanca dil bilgi yeterliliğinizi kanıtlamak için girmeniz gereken DSH sınavına yönelik hazırlık kursudur. Kursiyerlerimiz bu kurs sayesinde dil becerilerini ileri düzeyde geliştirebildikleri gibi, deneyimli kadromuz tarafından sınavı geçmek için gerekli olan teorik ve pratik alanlarda iyi bir şekilde sınava hazırlanırlar.Kursumuzun amacı katılımcıları sadece sınava hazırlamakla kalmayıp, kendilerine, Almanya’daki üniversite öğrenimini ve sosyal yaşamı daha yakından tanımalarına yardımcı olan ders içerikleriyle de destek olmaktır. Katılımcılar kurstan sonra üniversitelerde,meslek yüksek okullarında sunulan DSH sınavlarına başvuruda bulunabilirler.Daha detaylı bilgi için lütfen bize başvurun.

A1, A2, B1, B2, C1, C2 ve DSH Hazırlık için Kurs Modeli

Kurs Süresi : 8 Hafta

Toplam Ders Sayısı : 160 Saat

Ders Günleri : Haftada 4 Gün, Günde 5 Ders Saati,Toplamda haftada 20 Ders Saati(20*45)

Ders Saatleri: Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma Günleri 8:30-12:45 arası

Katılımcı Sayısı: En az 6, en fazla 15

Kurs Başlangıç Tarihi: 15.Ekim.Yeterli kursiyer sayısına ulaşıldığı takdirde daha sonraki her ay için de kurslar düzenlenir.

İşinizde ve kariyerinizde daha başarılı olmak için Federal Almanya‘ya dil öğrenimi mi yapmak istiyorsunuz?Bize başvurabilirsiniz.Size en uygun dil kursunu bulmak temel önceliklerimiz arasındadır.Bunun yanı sıra dil kurslarının yanında sunduğumuz staj olanağıyla farklı iş alanlarında staj yapmanızı sağlayıp,hem Almancanızı hem de mesleki deneyimlerinizi geliştirmenize destek oluyoruz.

Dil Kursu Amaçlar

-Katılımcıların dört dil becerilerini ( okuma-anlama, duyma-anlama, sözlü anlatım,yazılı anlatım)geliştirmek

-Alanında uzman ve deneyimli hocalarımız eşliğinde gerek gündelik hayat, gerekse meslek Almancanızı geliştirmek

-Kişisel destek programları sunmak

-Dil kurslarının yanı sıra katılımcıların Almanya`nın gündelik yaşamını ve toplumsal kültürünü tanımalarına katkıda bulunmak

MESLEK ALMANCASI

Dil kurslarının yanısıra meslek Almancası kurslarımızda mevcuttur.Bu kurslarda amacımız katılımcılara sadece meslek Almancası(bilimsel terimler,kavramlar vs.) öğretmek değil, ayrıca alanlarıyla ilgili iş pratiğini,iç işleyişi,mentaliteyi yakından tanımalarına da katkıda bulunmaktır.Kurs hizmeti sunduğumuz alanlar: Tıp,Hukuk,Sosyoloji, İktisat

 

Photo

  • IMG_20140901_153405: PerspektiveGlobal