1.GİRİŞ:

Federal Almanya’nın çok fazla sayıda Hasta ve Yaşlı Bakıcısına ihtiyacı var. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak bu alanda çalıştırılmak üzere Türkiye’den Almanya’ya nitelikli Hasta ve Yaşlı Bakıcısı personeli davet edilecektir. 

 Şu an iki ülke arasında bu konu ile ilgili olarak yasal çerçevede görüşmeler başlayacaktır.

çerçevesinde partner olarak çalışmaktadırlar. 

İki şirket ortak çalışma yürütmektedirler.Almanya’daki devlet daireleri ile de görüşmeleri devam etmektedir.Başkonsolosluğun ve Alman daierelerinin de düşünceleri alınıyor.

İki ülke arasındaki iş anlaşmasına göre yılda  7000 işçi istihdam edilebiliyor. Bu 7000 istihdam sayısı bu güne kadar hiç doldurulamadı. Onun için hasta Yaşlı bakıcılığı bu anlaşmanın içine alınmak isteniyor.

2. PROJENİN HEDEFİ :

Bu proje kapsamında 20 Hasta ve Yaşlı Bakıcısı Almanya’ya istihdam edilecektir.

Perspektife Global GMBH şirketi temsilcisi Bonn ve Frankfurt ve Udil şirketi temsilcisi Uşak – TÜRKİYE beraber başka Alman şirketleriyle hasta Yaşlı bakım projesini hayata geçireceklerdir.

3. PROJENİN İÇERİĞİ :

Bu 20 kişi  Udil’de Almanca kursu görerek B1 Goethe sertifikasını almıştır.

Meslek yeterlilikleri ile ilgili belgeler Almanca’ya çevrilmiş ve elimizde bulunmaktadır.

Bu 20 kişilik personel Alman şirketlerinden Hasta ve Yaşlı Bakıcısı olarak özel davet ile çağırılacaktır.

Alman şirketleri davetleri yapacaktır.Davet yapan şirketlerde ismi geçen kişiler bir yıl süre ile çalışmak zorundadırlar.

Bu davetler kişilere posta ile gönderilecektir.

Davetiyeler geldikten sonra çalışacak olan personelin öncelikle Ankarada’ki Alman konsolosluğundan vize ve çalışma izni başvuruları yapılacaktır. O davetiyeyi gönderen şirkette çalışılması için.

Bu esnada yine Yardımcı olarak şirketler Almanya’da Perspektife Global GMBH Türkiye’de Udil’dir.

Personeller önce yardımcı işçi olarak gönderilecektir. Çalışan işçiler oradaki tarife göre ücretleri ödenecektir.

Çalışan personel için oturma yerleri verilme zorunluluğu vardır. Yukarıdaki  ismi geçen iki şirkette çalışacak olan personelin muhtelif sorunları ile ilgilenecektir. 

4. ZAMAN PLANI : 

Gelen personel ile  öncelikle bir seneliğine anlaşma yapılacaktır. Sonra yasal duruma ve çalışan personelin çalışma performansına  göre devam süreçleri hakkında  karar verilecektir.

5. GİDERLER PLANI :

Personeli çalıştıran Alman şirketi bunun dışında başka bir harcama yapmayacaktır. Onlar sadece tarifeye göre personel giderlerini karşılayacaktır.

6. DİĞER KONULAR :

Proje ile ilgili görüşmeler  yazılı yapılacaktır.

I

PerspektiveGlobalProjeler1.GİRİŞ: Federal Almanya’nın çok fazla sayıda Hasta ve Yaşlı Bakıcısına ihtiyacı var. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak bu alanda çalıştırılmak üzere Türkiye’den Almanya’ya nitelikli Hasta ve Yaşlı Bakıcısı personeli davet edilecektir.   Şu an iki ülke arasında bu konu ile ilgili olarak yasal çerçevede görüşmeler başlayacaktır. çerçevesinde partner olarak çalışmaktadırlar.  İki şirket ortak çalışma yürütmektedirler.Almanya’daki...Interkulturelle Bildung, Gesundheit und soziale Dienste GmbH